December 26, 2014

ΑΟ Θεσσαλονίκης-Νέα Πολιτεία Εύοσμου 2-0

Δύσκολο έργο είχαν οι γηπεδούχοι έχοντας να αντιμετωπίσουν την πρωτοπόρο και αήττητη Νέα πολιτεία αλλά τα κατάφεραν να σπάσουν το το αήττητο και να πάρουν μια σημαντική νίκη.
Στο παιχνίδι τώρα καλό παιχνίδι και οι δυο ομάδεςπροσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο αλλά η σωστές αμυντικές λειτουργίες και τονδυο δεν άφηναν να γίνουν πολλές φάσεις, στο πρώτο ημίχρονο η Νέα πολιτεία είχελίγο παραπάνω τον έλεγχο του παιχνιδιού και προσπαθούσε κυρίως με σουτ έξω από την περιοχή.  Η Θεσσαλονίκη κυρίωςμε αντεπιθέσεις προσπαθούσε να ανοίξει την άμυνα,το πρώτο ημίχρονο τελείωσεισόπαλο 0-0 ενώ και το  δεύτερο είχε τοίδιο ρυθμό και σε ένα φάουλ  που εκτέλεσεη Θεσσαλονίκη ο ΑΝΤΩΝΙΟΥ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ από εκεί και μετά ηΘεσσαλονίκη πίεζε ποιο πολύ την Νέα πολιτεία και καθώς είχαν ανοιχτοί ναισοφαρίσουν σε αντεπίθεση ο ΚΑΠΟΥΛΑΣ έκανε το 2-0 και που ήταν τελικό σκορ.