oxonos

December 26, 2014

ΑΟ Θεσσαλονίκης-Νέα Πολιτεία Εύοσμου 2-0

epsm
Δύσκολο έργο είχαν οι γηπεδούχοι έχοντας να αντιμετωπίσουν την πρωτοπόρο και αήττητη Νέα πολιτεία αλλά τα κατάφεραν να σπάσουν το το αήττητο και να πάρουν μια σημαντική νίκη.
Στο παιχνίδι τώρα καλό παιχνίδι και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο αλλά η σωστές αμυντικές λειτουργίες και τον δυο δεν άφηναν να γίνουν πολλές φάσεις, στο πρώτο ημίχρονο η Νέα πολιτεία είχε λίγο παραπάνω τον έλεγχο του παιχνιδιού και  προσπαθούσε κυρίως με σουτ έξω από την περιοχή.

Η Θεσσαλονίκη κυρίως με αντεπιθέσεις προσπαθούσε να ανοίξει την άμυνα,το πρώτο ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο 0-0 ενώ και το  δεύτερο είχε το ίδιο ρυθμό και σε ένα φάουλ  που εκτέλεσε η Θεσσαλονίκη ο ΑΝΤΩΝΙΟΥ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ από εκεί και μετά η Θεσσαλονίκη πίεζε ποιο πολύ την Νέα πολιτεία και καθώς είχαν ανοιχτοί να ισοφαρίσουν σε αντεπίθεση ο ΚΑΠΟΥΛΑΣ έκανε το  2-0 και που ήταν τελικό σκορ.