Ομόνοια Σίνδου-Διγενής Μονολόφου 5-1

Επιστροφή στης νίκες για την Ομόνοια Σίνδου αφού επικράτησε με 5-1 επί του Διγενή Μονολόφου.
Η Ομόνοια παρά της άσχημες καιρικές συνθήκες και το βαρύ γήπεδο έδειξε από το πρώτο λεπτό ότι είναι κυρίαρχος του παιχνιδιού.

Ο χορός των γκολ ξεκίνησε στο 18΄από στημένη φάση ,ο Σπαχής εκτέλεσε κόρνερ και ο Επ.Παναγιώτη από κοντά έγραψε το 1-0.Την σκυτάλη ανέλαβε ο πολύπειρος Ν.Τσιαβδάρης με δυο προσωπικά γκολ  στο 32΄και στο 33΄.
Αποτέλεσμα ημιχρόνου 3-0.\
Καταρρακτώδης βροχή στην ανάπαυλα με τον φόβο διακοπής του αγώνα,αλλά με 5 λεπτά καθυστέρηση ξεκίνησε κανονικά και το δεύτερο ημίχρονο με τον αγωνιστικό χώρο να γίνεται πάρα πολύ βαρύς.
Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου δυο φορές οι γηπεδούχοι σημάδεψαν τα δοκάρια του Στρατηγούση.
Σε αντεπίθεση(απ της λίγες) ο Διγενής μειώνει σε 3-1 με τον Μπατάλη.
Ο Σπαχής ξαναφέρνει την διαφορά σε τρία γκολ για τους γηπεδούχους και στο 90΄ο Ματζιούνης διαμορφώνει το τελικό 5-1.