oxonos

November 16, 2014

Εβρος Σουφλίου-Καμπανιακός:Μετά το ματς (video)

Το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού 1-1 δεν ξέρουμε κατά πόσο άφησε ευχαριστημένους τους μεν αλλά και τους δεν.
Ας πάρουμε τα γεγονότα από την αρχή.
Οι κακές καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν της τελευταίες ημέρες στον Εβρο είχε σαν αποτέλεσμα ο αγώνας να διεξαχθεί σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο.
Και δεν έφτανε μόνο αυτό,λίγη ώρα πριν την έναρξη του παιχνιδιού οι υπεύθυνοι της γηπεδούχου ομάδος είχαν την  άποψη ότι βάζοντας έναν οδοστρωτήρα και μάλιστα βαρέος τύπου να πατήσουν τον αγωνιστικό χώρο η κατάσταση του γηπέδου θα ήταν καλύτερη.
Η κίνηση βέβαια αυτή έφερε ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα,και ευτυχώς που σταμάτησαν το βαρύ όχημα και το κακό ήταν τουλάχιστον λίγο.
Παρ όλα αυτά οι  ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν έδωσαν και την ψυχή τους για την νίκη της ομάδος τους.
Τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική δέχεται κόκκινη κάρτα παίκτης του Καμπανιακού.
Μοιραίος παίκτης ο Υψηλός θα μπορούσε να είναι το πρόσωπο του αγώνα αλλά η τύχη δεν ήταν μαζί του στα τελευταία λεπτά του αγώνα..
Να τι μας είπε αμέσως μετά την λήξη του ματς:
Δημήτρης Υψηλός:Πολύ καλό παιχνίδι ,οι ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο,πιστεύω ότι το αποτέλεσμα είναι δίκαιο.
Συνεχίζουμε την δουλειά γιατί ακολουθεί ένα δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι με την Καβάλα.
Περίπου 30 ηρωικοί φίλαθλοι του Καμπανιακού βρέθηκαν στο μακρινό Σουφλί και βοήθησαν την ομάδα τους να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.
Πολλά παράπονα ακούστηκαν για την διαιτησία του παιχνιδιού.
Η ομάδα της Χαλάστρας παραμένει για έκτο  συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη.
Άλλο ένα μεγάλο παιχνίδι στην Χαλάστρα την επόμενη Κυριακή,ο Καμπανιακός υποδέχεται τον ΑΟ Καβάλας.