Παύλος Μελάς-Δόξα Πενταλόφου 3-1

Πρεμιέρα στην Α1 με μεγάλο παιχνίδι στην Σταυρούπολη όπου ο Παύλος Μελάς υποδέχθηκε την Δόξα Πενταλόφου.
Αρκετός κόσμος στο παιχνίδι που έφυγε
ικανοποιημένος  από το θέαμα που προσέφεραν οι δυο αντίπαλοι.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ για τους φιλοξενούμενους με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Αραμπατζόυδη στο 2' της συνάντησης.
Κλασσική ευκαιρία και μοναδικό τετ α τετ και πάλι για την Δόξα να διπλασιάσει τα τέρματα της  χάθηκε στο  13'.
Οι γηπεδούχοι  ισοφάρισαν με τον Γεροντίδη στο 28' και πήραν το προβάδισμα με τον Τσουκαλίδη 2-1 σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι απέκτησε περισσότερη δύναμη,έγιναν πολλά επικίνδυνα φάουλ τα περισσότερα στον χώρο του κέντρου,χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες τελικά με καθαρή ανατροπή ο Παύλος Μελάς κέρδισε πέναλτι  και ο Γεροντίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
Με απουσίες παρατάχθηκαν και οι δυο ομάδες με περισσότερες της Δόξας Πενταλόφου.