September 20, 2014

Ομόνοια Σίνδου-ΑΕ Πολυδενδρίου 2-1(vid)

epsm
Η ουσία του ποδοσφαίρου είναι το γκολ όταν δεν το πετυχαίνεις  δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις από ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι.
Στην Σίνδο έγινε ένα συναρπαστικό παιχνίδι
οι φιλοξενούμενοι έδειξαν της προθέσεις τους από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης.
Στο 4΄ ο Σαλακίδης από κοντά πλασάρει τον Δαλκίδη και γράφει το 0-1.
Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά με φλύαρη υπεροχή.
Το παιχνίδι των αντεπιθέσεων για την Ομόνοια και φτάνει στην ισοφάριση με έξυπνη ενέργεια του Μαντζιούνη(τακουνάκι) στο 21'.
Πέναλτι κερδίζει η γηπεδούχος ομάδα στο 40' σε ανατροπή του Μαντζιούνη (διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων)εκτελεί ο Τυροβούζης και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα 2-1 σκορ με το οποίο τελείωσε το ημίχρονο.
Και στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο σκηνικό οι φιλοξενούμενοι κυκλοφορούσαν καλύτερα την μπάλα έφτασαν  2-3 φορές μέσα στην αντίπαλη περιοχή αλλά πότε ο Δαλκίδης και πότε η ανικανότητα των επιθετικών δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση.
Δεν ικανοποίησε η Ομόνοια με την απόδοσή της ενώ αν και δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι αυτό η ΑΕΠ έδειξε ότι διαθέτει πολύ καλή ομάδα.
Με λάθη η διαιτησία του Κου Τσαουσίδη.
Ομόνοια Σίνδου:Δαλκίδης,Τσολάτος,Τσαρτσάλης,Παναγιώτη. Ε,Κασιτερίδης,Παναγιώτη Αλ,Σπαχής,Τυροβούζης,Μαντζιούνης,Τσιαβδάρης,Κιοσσές, έπαιξαν Kopaci,Τσιάλμας,
ΑΕΠολυδενδρίου:Ατματζίδης,Μαυροβουνιώτης,Τσόμπανος,Κουτσικοβαγγέλης,Καλπάνης,Τσομπανίδης,Χαιρόπουλος,Καρούτας,Σαλακίδης,Κατράντζογλου,Σοιλεμετίδης.