Δόξα Πενταλόφου-Οδυσσέας Κορδελιού 3-1(vid)

epsm
Πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι είχαν την δυνατότητα να παρακολουθήσουν αρκετοί φίλαθλοι σήμερα στον Πεντάλοφο μεταξύ της τοπικής ομάδας και του Οδυσσέα Κορδελιού.
Η Δόξα ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης
πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού.
Στο 26' ο Τζαφάι σουτάρει λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
Έως το τέλος του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πετύχουν δεύτερο γκολ αλλά δεν τα κατάφεραν.
Σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι σε παθητικό ρόλο και με κάποιες αντεπιθέσεις προσπάθησαν να μπουν στα αντίπαλα καρέ.
Αποτέλεσμα ημιχρόνου 1-0.
Άφησαν στα αποδυτήρια την καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι.
Δυνατά ξεκίνησε ο Οδυσσέας και έφτασε στην ισοφάριση στο 49'.
Άμεση αντίδραση από τους γηπεδούχους και με την είσοδο του Σταμπουλή στον αγώνα γίνετε το 2-1 με  τον παίκτη να σκοράρει στην πρώτη του επαφή με την μπάλα.
Πλήρης αποδιοργάνωση στα επόμενα λεπτά για τον Οδυσσέα και πριν καταλάβει τι γίνεται ο Σταμπουλής ξαναχτυπά 3-1.
Σωρεία χαμένων ευκαιριών για τους γηπεδούχους μέχρι το 80'.
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο τελευταίο δεκάλεπτο,έχασαν δυο καλές ευκαιρίες αλλά το σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με σκορ 3-1.