Καστοριά-Καμπανιακός 0-1

Σπουδαίο τρίποντο για τον Καμπανιακό στην Καστοριά και βαθμολογική ανάσα για τους Χαλαστρινούς.
Έγινε ένα περίεργο παιχνίδι που τα είχε όλα η σχεδόν όλα.
Το ότι επρόκειτο για ένα κομβικό παιχνίδι και για της δυο ομάδες είναι κάτι που όλοι το ήξεραν.
Κρίσιμο παιχνίδι ιδιαίτερα για τους γηπεδούχους που στην συνέχεια έχουν και δύσκολο πρόγραμμα.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με της δυο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις  στην αντίπαλο εστία,μέχρι και το 20' κυριαρχεί το άγχος και  οι λάθος μεταβιβάσεις.
Πρώτη απείλησε η γηπεδούχος ομάδα χωρίς να ευτυχήσουν να πετύχουν γκολ.
Ακολουθούν δυο χαμένες ευκαιρίες για τον Καμπανιακό με τον Χρήστου και τον Υψιλό.
Φτάνουμε στο 44' όταν ο νεαρός Τσόπρας ανατρέπει τον Χρήστου και ο διαιτητής δίνει πέναλτι.
Ο Δημήτρης Υψιλός εκτελεί εύστοχα και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σαραφιανού κάνοντας το 0-1.
Με την σέντρα των γηπεδούχων ο διαιτητής σημειώνει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Οι γουναράδες ξεκινούν το δεύτερο ημίχρονο δυνατά και προσπαθούν να  απειλήσουν  τους φιλοξενούμενους χωρίς επιτυχία.
Από το 63' μέχρι το 67' οι γηπεδούχοι δέχονται δυο κόκκινες κάρτες(δεύτερες κίτρινες μία για επικίνδυνο μαρκάρισμα και μια για έντονη διαμαρτυρία).
Από το σημείο αυτό και μετά οι γηπεδούχοι πέρασαν της γραμμές τους πιο μπροστά με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να βγαίνουν στην κόντρα πολλές φορές με αριθμητική υπεροχή έναντι των αντιπάλων αλλά  υστέρησαν στην τελική πάσα.
Τελικό αποτέλεσμα 0-1.
Παράπονα των γηπεδούχων για την διαιτησία του Κου  Μανούρα (πολλές κίτρινες και δυο κόκκινες στο παιχνίδι).
Καστοριά:Σαραφιανός,Σαββαίδης,Τσόπρας,Αναγνωστόπουλος,Σουμέλας,Κεφαλάς,Γανόλης,Λαζαρίδης,Αλεξανδρίδης,Παπαδόπουλος,Μαντζάνας
Καμπανιακός:Παππάς,Παπάζης,Τρικαλινός,Δουρμούζης,Ραγκαβίνας,Αντωνιάδης,Υψιλός,Προβατίδης,Χρήστου,Κουντουράς,Τσαταλιός.
Επαιξαν και οι Μουρουζίδης,Μεσιάρης Βογιατζής.

Δείτε της καλύτερες στιγμές και το γκολ.