oxonos

March 16, 2014

Κεραυνός Θεσπρωτικού-Οδυσσέας Κορδελιού 1-2

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Οδυσσέα Κορδελιού που πέτυχε νίκη με ανατροπή στο  παιχνίδι στο Θεσπρωτικό.
Οι γηπεδούχοι
προηγήθηκαν στο 25' με τον Κατσαρό για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου.
Στο 71' ο Θεοδωρίδης με κεφαλιά εκμεταλλευόμενος την  αμυντική αδράνεια των γηπεδούχων με κεφαλιά κάνει το 1-2.
Δυο στα δυο με τον Κώστα Κορμαρή στον πάγκο του ο Οδυσσέας βλέπει την υπόθεση παραμονή στην κατηγορία με μεγαλύτερη σιγουριά.
Να πούμε ακόμη ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: Λέκκος, Πάσχος , Κούσης Σπ. (72΄Πάνος), Κωστακιώτης, Ντούσκας, Αντωνίου, Μπουρδούβαλης, Κατσαρός (86΄.Πανούσης), Σιδηρόπουλος, Κολιός Π. (46΄Δήμος), Κούσης .
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ: Παπαϊωάννου, Νικολαΐδης, Αντωνιάδης, Καρράς, Κομνηνάκης, Μπέλλης, Γιαννιώτης (53΄Ποργιαζίδης), Μανώλη (46΄Βιλανάκης Κ.), Θεοδωρίδης, Βιλανάκης Α. (88΄Βασιλείου), Σαλακίδης.