oxonos

March 11, 2014

ΑΟ Θεσσαλονίκης-Εύοσμος 2006 3-1

Σε ένα παιχνίδι που δεν ικανοποίησε τους λιγοστούς φιλάθλους οι γηπεδούχοι έφτασαν εύκολα στην νίκη με σκορ 3-1.
Συνεχής μονόλογος για τους γηπεδούχους που έφταναν εύκολα
μέχρι έξω από την μεγάλη περιοχή του Εύοσμου 2006 αλλά στην τελική προσπάθεια ήταν άστοχοι.
Τελικά στο 41' με δυνατό σουτ η Θεσσαλονίκη άνοιξε το σκορ και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 1-0.
Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο ,οι δε φιλοξενούμενοι σε άμυνα πίσω από το κέντρο και οι γηπεδούχοι να προσπαθούν να πετύχουν το δεύτερο γκολ.
Όταν δημιουργείς ευκαιρίες και δεν σκοράρεις τότε ο νόμος του ποδοσφαίρου έχει τον λόγο.
Σε μια ξαφνική αντεπίθεση του Εύοσμου  γίνετε το 1-1.
Δεν πρόλαβαν να χαρούν την ισοφάριση και στην επόμενη φάση οι γηπεδούχοι περνούν ξανά το προβάδισμα με 2-1.
Η νίκη για την Θεσσαλονίκη ολοκληρώνεται στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού με ωραία κεφαλιά .
Τελικό σκορ 3-1.
Να αναφέρουμε ότι είναι η τρίτη συνεχόμενη νίκη της Θεσσαλονίκης με το ίδιο σκορ.
Ποδοσφαιριστές και διοίκηση του ΑΟ Θεσσαλονίκης εύχονται στον Στράτο Αμαξόπουλο καλή στρατιωτική θητεία.