oxonos

February 16, 2014

Δόξα Πενταλόφου-ΑΟΚάστωρ 1-0(vid)

Για άλλη μια φορά έδειξε αδυναμίες στα εντός έδρας παιχνίδια της η Δόξα Πενταλόφου αλλά αυτή την φορά έστω και δύσκολα πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με αντίπαλο τον ΑΟΚάστωρ.
Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο καθώς και οι δυο ομάδες δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες για γκολ αλλά η τελική προσπάθεια των παικτών δεν βρήκε τα αντίπαλα δίχτυα.Στο δεύτερο δημιουργήθηκαν περισσότερες ευκαιρίες με την Δόξα να είναι πιο επιθετική αλλά και οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να προηγηθούν όταν ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων είπε όχι σε κοντινό σουτ του Ιωαννίδη.Το μοναδικό τέρμα του αγώνα προήλθε από στημένη φάση (φάουλ).Την εκτέλεση ανέλαβε ο IVANOV KALIN και με απ ευθείας εκτέλεση  έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0 στο 78' που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.
Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι πέρασαν  στην επίθεση χωρίς να καταφέρουν να φτάσουν στην ισοφάριση,ενώ οι γηπεδούχοι είχαν της ευκαιρίες με τον Βακουφάρη και τον KALIN  σουτ των οποίων έφυγαν άουτ.