Ομόνοια Σίνδου-Θερμαϊκός Θέρμης 1-0

Βαθμολογική ανάσα για την Ομόνοια αφού κατάφερε έστω και δύσκολα να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης με αντίπαλο τον πρωτοπόρο Θερμαϊκό Θέρμης.
Στην πρώτη ουσιαστικά
επικίνδυνη φάση  η Ομόνοια άνοιξε το σκορ με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίκου Τσιαβδάρη στο 7'.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο,με τους αντιπάλους να προσπαθούν να κερδίσουν τον χώρο του κέντρου,δημιουργώντας πολύ λίγες φάσεις για γκολ.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν κατοχή δημιούργησαν 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν το ματς ,αλλά πότε ο Μουρμούρας ,και πότε η αστοχία των επιθετικών δεν τους επέτρεψε να φτάσουν στην ισοφάριση.
Την ευκαιρία του αγώνα έχασε ο Ανέστη Παναγιώτη για την Ομόνοια στο 90' όταν από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να κλειδώσει  την νίκη της ομάδος του.
Ομόνοια Σίνδου: Ομάδα με πολλά τρεξίματα στον χώρου του κέντρου προσπάθησε με πολύ πρέσινγκ να μην αφήσει τον αντίπαλο να κάνει το παιχνίδι του,εκ του αποτελέσματος δικαιώθηκε.
Θερμαϊκός Θέρμης:Πλήρωσε της πολλές απουσίες στο σημερινό ματς,είχε όμως της ευκαιρίες να αποσπάσει τουλάχιστον την ισοπαλία.