Ομόνοια Σίνδου-Παύλος Μελάς 2-2

epsm
Ο νόμος του ποδοσφαίρου μίλησε στην Σίνδο στο παιχνίδι της Ομόνοιας με τον Παύλο Μελά.
Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο που η δύναμη θα έπαιζε πρωτεύοντα  ρόλο οι ομάδες
ειχαν από ενα ημίχρονο.Στο πρώτο η Ομόνοια αν εξαιρέσουμε το πρώτο πεντάλεπτο ήταν καλύτερη πιο μαχητική και απείλησε με μακρινά σουτ είχε δοκάρι με τον  Κασετιρίδη και προηγήθηκε στο 42' με τον αρχηγό της τον Τυροβούζη.
Αποτέλεσμα ημιχρόνου 1-0.
Με την έναρξη του δευτέρου  οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Παναγιώτη Ανέστη στο 49'.
Από εκεί κει ύστερα ο Παύλος Μελάς ανέλαβε την πρωτοβουλία στο γήπεδο εκμεταλλευόμενος  την αδυναμία της Ομόνοιας να ελέγξει τον ρυθμό και αφού απείλησε με πολύ όμορφη κεφαλιά (μόλις άουτ)έφτασε στην μείωση του σκορ  σε 2-1 στο 76 με τον Καζάνα.
Πλήρης έλεγχος του παιχνιδιού από τους φιλοξενούμενους (βοήθησαν και οι αλλαγές του Κου Μπίκα)και πατατράκ για τους γηπεδούχους στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Παύλος Μελάς επιτυγχάνει την ισοφάριση  με τον Πλίκα.
Ομόνοια Σίνδου: Μουρμούρας, Τσιάλμας, Παναγιώτη Επ., Κασιτερίδης, Παναγιώτη Αλέξη., Τσολάτος, Τυροβούζης, Ταταρίδης, Τσιαβδάρης, Παναγιώτη Ανέστη.
 Παύλος Μελάς: Καρυπίδης, Τσουκαλίδης Γ., Παπαδόπουλος, Νικολαϊδης, Πλίκας, Λυκίδης, Γεροντίδης, Τσιμόπουλος, Καζάνας, Τσουκαλίδης, Σιαμπάνης
Ομόνοια Σίνδου-Παύλος Μελάς 2-2 by kampania... από kampaniasports