oxonos

January 12, 2014

Καμπανιακός-Θεσπρωτός 1-2(vid)

Παίζοντας έξυπνα και με την τύχη με το μέρος του ο Θεσπρωτός πήρε υπέρ πολύτιμη   νίκη μέσα στην Χαλάστρα.
Για άλλη μια φορά οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ,την ώρα που είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ψυχωμένα το παιχνίδι προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν τον αντίπαλο χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν το πολυπόθητο γκολ που θα τους βοηθούσε στην ψυχολογία.Αντίθετο ο Θεσπρωτός επέλεξε της αντεπιθέσεις χωρίς να προβληματίζει την άμυνα των γηπεδούχων μέχρι την στιγμή που από εκτέλεση κόρνερ και αδυναμία των αμυντικών του Καμπανιακού να απομακρύνουν την μπάλα δέχθηκαν το πρώτο γκολ στο 25 λεπτό σκόρερ ο Δ.Παππάς.
Άμεση αντίδραση των γηπεδούχων ήταν ο Κουντουράς εκτελεί φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Γαβανάς πήδηξε πιο ψηλά απ όλους και με πολύ ωραία κεφαλιά φέρνει το ματς στα ίσια 1-1 στο 27 λεπτό.
Στα εναπομείναντα λεπτά για την λήξει του πρώτου ημιχρόνου η τοπική ομάδα κυριαρχεί στο γήπεδο αλλά δεν καταφέρνει να πετύχει γκολ.
Αποτέλεσμα ημιχρόνου 1-1.
Στο 15΄λεπτό του πρώτου ημιχρόνου αναγκαστική αλλαγή για τον Καμπανιακό ο Υψιλός στην θέση του Γερόπουλου(τραυματισμός).
Αναγκαστική αλλαγή στο ημίχρονο για τον Καμπανιακό ο Χρήστου στην θέση του Παπάζη.
Ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Καμπανιακό να είναι καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο να χάνει  ευκαιρίες χωρίς να μπορεί να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.
Φτάνουμε στο 70' όταν από ένα φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή του Παππά εκτελείται άψογα ο Νταης  και γίνετε το 1-2. Μέχρι στιγμής έχουμε αυτές της δυο φάσεις για τους φιλοξενούμενους  που κατέληξαν και οι δυο γκολ,σκηνικό που το έχουμε ξαναδεί στην Χαλάστρα.
Κλασσική ευκαιρία με τον Χρήστου να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι το πλασέ του βρίσκει το δοκάρι στο 76 λεπτό.
Στο 82' ο Υψιλός από ευνοϊκή θέση σουτάρει μόλις άουτ.
Πίεση των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά έστω για τον βαθμό της ισοπαλίας  χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Τελικό αποτέλεσμα 1-2 σπουδαίο διπλό για τον Θεσπρωτό.
Σχόλιο του kampania sports:Παράξενο το γεγονός ότι πολλοί φίλοι του Καμπανιακού προσπάθησαν όλη την εβδομάδα να περάσουν ότι πρόκειται  για ένα παιχνίδι τελικό.Πραγματικά δεν το καταλαβαίνουμε καθώς δεν έχει τελειώσει απολύτως τίποτα για την ομάδα της Χαλάστρας.
Η παρουσία του Κου Κορμαρή  μέχρι πρό τινος προπονητή της Καστοριάς στην κερκίδα των γηπεδούχων μήπως δείχνει κάτι??