January 20, 2014

Α1 ΕΠΣΜ:25η αγωνιστική με το μάτι του kampania sports

epsm
Ξεφουσκώνει ο Θερμαϊκός Θέρμης και από αυτή την αγωνιστική έχει και συγκάτοικο στην κορυφή.
3η αγωνιστική χωρίς νίκη ο Θερμαϊκός 5η συνεχόμενη νίκη για τον ΓΣ Ηλιούπολης που μετά από το διπλό μέσα στην Τριανδρία (0-3),πέρασε και από την Θέρμη (1-2).
Η ΑΠΕΛ εκμεταλλεύτηκε τα δυο συνεχόμενα εντός έδρας παιχνίδια (5-1 τους Αμπελόκηπους την προηγούμενη αγωνιστική και εύκολα 2-0 τους Ακρίτες Συκεών)και έφτασε στην κορυφή   με 52 βαθμούς.
Επανήλθε στις νίκες ο Παύλος Μελάς με την νίκη του επί του Ολυμπιακού Κυμίνων με 1-0,σε ένα παιχνίδι  που οι δυο αντίπαλοι είχαν από ένα ημίχρονο  με πιο τυχερό τον γηπεδούχο που πέτυχε γκολ  στο τελευταίο λεπτά του ημιχρόνου με τον Νικολαίδη.(απαράδεκτος αγωνιστικός χώρος)
Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Αστέρα Ραιδεστού και 4η θέση στον βαθμολογικό πίνακα (1-0 τον Αχιλλέα Τριανδρίας).
Με επτά γκολ  φιλοδώρησε ο ΑΟ Καρδίας τον Ελευθεριακό και συνεχίζει στο γκρουπ των πρωτοπόρων.
Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι στην Μαλακοπή οι γηπεδούχοι ξεπέρασαν το εμπόδιο της Ομόνοιας Σίνδου κερδίζοντας με 3-1.
Στα αλλα παιχνίδια ο ΠΑΟΝΕ πέρασε από την Πυλαία με 0-2,Μάλγαρα και Επανωμή μοιράστηκαν βαθμούς μετά το 1-1,η Λητή πέρασε από τους Αμπελόκηπους με 1-2,και Αρης Καβαλαρίου με τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς στο 1-1.