Θεσσαλονίκη-ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 3-2

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα κέρδισε η Θεσσαλονίκη τον ΔΑΣ Ωραιοκάστρου. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και
με την συμπλήρωση του 20' πέτυχαν δυο γκολ θέλοντας να καθαρίσουν από νωρίς το παιχνίδι.Από μια στημένη φάση και αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων ο ΔΑΣ μειώνει σε 2-1.
Πίεση από τους ποδοσφαιριστές της Θεσσαλονίκης σε όλο το γήπεδο και στο 42΄ πετυχαίνουν τέρμα  3-1 αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι  να εχουν καλύτερη κυκλοφορία να δημιουργούν ευκαιρίες αλλά η μπάλα δεν τους έκανε το χατήρι.
Αντεπίθεση για τον ΔΑΣ στο 85' κερδίζουν φάουλ έξω από την περιοχή,εκτελείτε κοιμήθηκε η αμυνα των γηπεδούχων και μείωση του σκορ σε 3-2.
Τελικό αποτέλεσμα 3-2 προβλημάτισε η άμυνα της Θεσσαλονίκης  από δυο στημένες φάσεις δέχθηκε τα γκολ.