oxonos

December 21, 2013

Ολυμπιακός Κυμίνων-Θερμαϊκός Θέρμης 0-2(vid)

Πρωταθλητής χειμώνα ο Θερμαϊκός πέρασε και από τα  Κύμινα  επικρατώντας επί του Ολυμπιακού Κυμίνων με σκορ 0-2.
Πιο συγκροτημένη ομάδα  οι φιλοξενούμενοι χωρίς να πιάσουν σπουδαία απόδοση πήραν ένα πολύ σημαντικό τρίποντο.
Στο πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες δεν απέφυγαν τα πολλά λάθη στον χώρο του κέντρου και αν εξαιρέσουμε μια χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 37' (κεφαλιά από κοντά άουτ)  δεν έχουμε να θυμηθούμε κάτι άλλο. Με την έναρξη του  δευτέρου ημιχρόνου ανέβηκε κάπως ο ρυθμός με τον Θερμαϊκό  να έχει καλύτερη  κυκλοφορία.Αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους μετά από τραυματισμό του Σιαντρόπουλου.
Από εκτέλεση φάουλ έγινε το 0-1 με σκόρερ τον Φαρμάκη στο 62'.
Ανέβασε της γραμμές του ο Κος Τσάρτσαλης επιδιώκοντας να φτάσει στην ισοφάριση,ήρθε  και η αποβολή για τον Θερμαϊκό στο 74' (Φάκας),δημιουργήθηκαν οι φάσεις για κάποιο γκολ αλλά στην τελική προσπάθεια όλα στο μηδέν.
Τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ήταν συναρπαστικά,κλασσική ευκαιρία με τον  Καμπουρίδη  στο 81΄ ,ακολούθησαν ευκαιρίες με τον Αυγέρο 85'και τον Σιούνη 87' και  Βερνή 89' χωρίς αποτέλεσμα.
Το κερασάκι στην τούρτα για τον Θερμαϊκό από τον  Ελκα  στην τελευταία επίθεση του αγώνα  πλασάρει υποδειγματικά τον Πόπη  κάνοντας  το τελικό 0-2.

Δείτε της καλύτερες στιγμές σε  FULL HD (αν έχει δυνατότητα το pc σας)

Ολυμπιακός Κυμίνων-Θερμαικός Θέρμης 0-2 από kampaniasports