November 03, 2013

Καμπανιακός-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-2(vid)

Παιχνίδι απαγορευμένο για καρδιακούς στο γήπεδο της Χαλάστρας μεταξύ του Καμπανιακού και του Οικονόμου Τσαριτσάνης.Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να έχουν
καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας χωρίς ωστόσο να γίνουν απειλητικοί στην  εστία του Παππά. Στο 19΄ γίνετε το 1-0 με εκτέλεση πέναλτι του Παπαγαθονίκου. Στο ίδιο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μένουν με δέκα παίκτες αποβολή  του Κουμπούρα(απέκρουσε με το χέρι ενώ η μπάλα κατευθυνόταν στα δίχτυα σωστά ο διαιτητής έδωσε πέναλτι).Μετά το 1-0 και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ο Καμπανιακός έχασε αυτά που δεν χάνονται κλασσικές ευκαιρίες ανεπανάληπτες.Το σκορ ημιχρόνου θα μπορούσε να ήταν στο 4-0.Λήξη του ημιχρόνου με αποτέλεσμα 1-0.
Με την έναρξη της επανάληψης και ενώ οι εντυπώσεις μετά το γκολ ήταν υπέρ του Καμπανιακού  οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ καλά κέρδισαν το χώρου του κέντρου και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1. Άμεση αντίδραση των γηπεδούχων και με τον Ραγκαβίνα γίνετε το 2-1.Αποβολή για τον Καμπανιακό (δεύτερη κίτρινη στον Τρικαλινό).Φούλ επίθεση από τους φιλοξενούμενους και δικαίωση αφού στο 88΄φτάνουν στο 2-2 με τον Κουλτσέκα.
Στα τελευταία λεπτά οι ποδοσφαιριστές του Οικονόμου προσπάθησαν να γυρίσουν το ματς αλλά το 2-2 έγινε τελικό αποτέλεσμα.
Σχόλιο του kampania sports:Πολύ καλή ομάδα ο Οικονόμος δίκαια έτσι όπως εξελίχθηκε πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας και ίσως στο τέλος να έχουν και κάποια πικρία που δεν κατάφεραν να πάρουν το διπλό.Για τον Καμπανιακό μια απ τα ίδια με πολλά κενά στην αμυντική γραμμή  και με ποδοσφαιριστές με βαριά πόδια στο χώρου του κέντρου,είχε την ευκαιρία να καθαρίσει το ματς στο 20΄ μετά το πρώτο γκολ αλλά δεν τα κατάφερε.