header-ad

Α1 ΕΠΣΜ:Ομόνοια Σίνδου-ΓΣ Ηλιούπολης 2-2

Πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι στην Σίνδο ανάμεσα στην Ομόνοια και στον ΓΣ Ηλιούπολης.Ενα παιχνίδι που κράτησε
το ενδιαφέρον των αρκετών φιλάθλων μέχρι το τελευταίο λεπτό της συνάντησης.
Η Ομόνοια ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και χάνει μοναδικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ με τον Ανέστη Παναγιώτη και στην κόντρα επίθεση οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ 0-1
.Γρήγορα η τοπική ομάδα φτάνει στην ισοφάριση με ωραίο πλασέ του Ανέστη Παναγιώτη. Έτσι τελείωσε το ημίχρονο 1-1.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Ομόνοια κερδίζει πέναλτι (καθαρό σε ανατροπή του ELDI NASUFI).
Το πέναλτι εκτελεί ο Τόλης Τυροβούζης και δίνει προβάδισμα στην ομάδα του 2-1.
Από εκτέλεση φάουλ και λάθος του νεαρού τερματοφύλακα της Ομόνοιας προήλθε η ισοφάριση που έμελλε να είναι και τελικό αποτέλεσμα.Δίκαιο το αποτέλεσμα στην Σίνδο,και εμείς από το kampania sports ευχόμαστε στον  ΝΩΝΤΑ  να ζήσει ευτυχισμένος.