header-ad

Α1 ΕΠΣΜ:Ομόνοια Σίνδου-Αχιλλέας Τριανδρίας 2-0

Παίζοντας πιο ψυχωμένα και περισσότερο πάθος η Ομόνοια έφτασε στην νίκη  απέναντι στον Αχιλλέα Τριανδρίας με σκορ 2-0.
Μόλις
στο 6΄ της συνάντησης οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι (καθαρή ανατροπή του Ανέστη Παναγιώτη)που εκτέλεσε εύστοχα ο αρχηγός της Ομόνοιας Τυροβούζης.
Σε αντεπίθεση του Αχιλλέα δημιουργούνται προϋποθέσεις για γκολ αλλά τελικά η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μουρμούρα.Κλασσική ευκαιρία για την Ομόνοια στο 39΄ όταν από πολύ ωραίο συνδυασμό ο ELDI NASUFI  σουτάρει από θέση τετ  α  τετ αλλά η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και στην συνέχεια απομακρύνουν οι αμυντικοί.Το ημίχρονο τελειώνει με το σκορ 1-0 για τους γηπεδούχους, Ίδιο σκηνικό  και στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχιλλέας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά ήρθε και το δεύτερο γκολ  με τον Ανέστη Παναγιώτη  στο 70΄ και κάπου εκεί τελειώνει το παιχνίδι.Στα τελευταία λεπτά ο Αχιλλέας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού  καθώς οι γηπεδούχοι γύρισαν πιο πίσω για να διαφυλάξουν το αποτέλεσμα  αλλά δεν απείλησαν ουσιαστικά.
ELDI NASUFI:Ήταν ένα παιχνίδι που θέλαμε πάρα πολύ για να ανέβει η ψυχολογία μας,μπήκαμε από την αρχή δυνατά και αποφασισμένοι για την νίκη.Δώσαμε πραγματική μάχη μέσα στον αγωνιστικό χώρο και πιστεύω ότι ήμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο και δίκαια κερδίσαμε.