November 03, 2013

Μπέμπηδες Ιωνίας-ΑΟ Θεσσαλονίκης 4-3

epsm
Μια απαντέχει ήτα   για την ομάδα της Θεσσαλονίκης σε ένα παιχνίδι στο οποίο  η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχανε της ευκαιρίες και οι μπέμπηδες έβαζαν τα γκολ.
 Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με μονότερμα τον φιλοξενούμενων με  μπαράζ  χαμένων κλασικών ευκαιριών μέσα στη μικρή περιοχή, σε μια αντεπίθεση όμως οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ πού ήταν και σκορ ημιχρόνου.  Με το ξεκίνημα του δευτέρου  σε αντεπίθεση και πάλι τον γηπεδούχων έγινε το 2-0 οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με τον Εμερτζίδη  και σε αντεπίθεση πάλι έγινε το 3-1.
 Με πέναλτι του Χρυσικόπουλου μείωσε σε 3-2 και σε ακόμα μια αντεπίθεση τον γηπεδούχων  έγινε το 4-2 και με σουτ μέσα από την περιοχή.
 Ο Εμερτζίδης έκανε το 4-3 η ομάδα της Θεσσαλονίκης που έχασε πάνω από 6 ευκαιρίες από αυτές που δεν χάνονται.