header-ad

Ομόνοια Σίνδου-Εθνικός Πυλαίας 4-1

Ευρεία νίκη με σκορ 4-1 για την Ομόνοια Σίνδου που φιλοξένησε τον Εθνικό Πυλαίας για το πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας.Αν και ξεκίνησε μουδιασμένα η Ομόνοια όσο περνούσε η ώρα ανέβαζε την απόδοσή της και έφτασε
στο πρώτο γκολ με μακρινό σουτ του Τσιάλμα.(πολύ ωραίο γκολ όσο και τυχερό δυστυχώς  από δικό μας λάθος δεν συμπεριλαμβάνετε στο video ,ζητάμε συγνώμη).Με το 1-0 έληξε το πρώτο ημίχρονο.Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου  ο ELDI NASUFI  με πλασέ κάνει το 2-0,και δυο λεπτά αργότερα μειώνει ο Εθνικός σε 2-1.Με εκτέλεση πέναλτι ο Τσιαβδάρης κάνει το 3-1,για να κλείσει  το σκορ ο ELDI με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ.
Τελικό 4-1.
Ομόνοια Σίνδου: Φαίνεται να βρίσκει τα πατήματά της,αν και ξεκίνησε διστακτικά στην συνέχεια δικαίωσε τους φίλους της που παραβρέθηκαν στο γήπεδο παίζοντας σε μεγάλα διαστήματα καλό ποδόσφαιρο.Δίκαιη 100% της 100% η νίκη της.
Εθνικός Πυλαίας: Ξεκίνησε το παιχνίδι με αμυντική διάθεση αλλά μετά το πρώτο γκολ προσπάθησε να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι παίζοντας πιο ανοικτά αλλά δεν τα κατάφερε.