Ομόνοια Σίνδου-ΑΠΕΛ 1-2

Μεγάλη νίκη για την ΑΠΕΛ μέσα στην Σίνδο με σκορ 1-2.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι κερδίζοντας τον χώρο του κέντρου και δημιούργησαν προβλήματα στην άμυνα της γηπεδούχου ομάδος.
Σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου  η ΑΠΕΛ έδειξε πειθαρχία στην ανάπτυξη του παιχνιδιού,κατάφερε να σημειώσει  δυο πολύ ωραία γκολ  και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με σκορ 0-2.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Ομόνοια μειώνει σε 1-2 με σκόρερ τον Καστανιώτη.Κυνήγησε το γκολ της ισοφάρισης δημιουργώντας κάποιες καλές ευκαιρίες  αλλά δεν
το κατάφερε.Τελικό αποτέλεσμα 1-2 .
Ομόνοια Σίνδου:Κάνοντας το χειρότερο ξεκίνημα η Ομόνοια βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο χάνοντας με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο.Ομάδα χωρίς ηρεμία με αργή ανάπτυξη,πολλά λάθη,και χωρίς επιστροφές  στην άμυνα έδωσε την ευκαιρία στην αντίπαλο ομάδα να προηγηθεί με διαφορά δυο γκολ.Στο δεύτερο ημίχρονο σαφώς και βελτιώθηκε δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες πέτυχε ένα γκολ θα  μπορούσε να πετύχει τουλάχιστον άλλα δυο αλλά δεν είχαν καθαρό μυαλό οι παίκτες της.
ΑΠΕΛ: Εντυπωσιακό ξεκίνημα έδειξε με ομάδα που ξέρει τι θέλει στο παιχνίδι πέτυχε δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο,αλλά στο δεύτερο ανεξήγητα προσπάθησε να κρατήσει το σκορ και λίγο έλειψε να πληρώσει γι αυτή την επιλογή.Πολύ σημαντικό τρίποντο για την ομάδα του Λαγκαδά.
Το kampania sports δεν σχολιάζει διαιτητές.
Κόκκινη κάρτα μετά την λήξη του παιχνιδιού στον Ν.Κασιτερίδη(δεύτερη κίτρινη)