Κεραυνός Θεσπρωτικού-Δόξα Πενταλόφου 1-3

Έξω πάει καλά η δόξα αφού γύρισε στον Πεντάλοφο με τους τρεις βαθμούς  την νίκης απέναντι σε ένα δύσκολο αντίπαλο.Στο παιχνίδι η Δόξα
αιφνιδίασε τον Κεραυνό και στο 14΄λεπτό μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Μ.Σαπάνης οι αμυντικοί αδυνατούν να διώξουν την μπάλα και ο Δαλκίδης από κοντά κάνει το 0-1. Έτσι τελείωσε  το πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή  αλλά να μην κινδυνεύει η εστία του Καστανίδη.Στο 62΄εχουμε την απάντηση των γηπεδούχων με μακρινό σουτ του Κούση. Παιχνίδι  πάνω κάτω εχουμε στην συνέχεια με την Δόξα να καταφέρνει στο 84΄ με έξυπνο πλασέ του Μ.Σαπάνη να  κάνει το 1-2.Αποβολή του Βακουφάρη για εξύβριση αντιπάλου (απ ευθείας κόκκινη).Η Δόξα κλειδώνει το τρίποντο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων  με τον Φλαρούντζο. Τελικό 1-3 σπουδαίο διπλό για την Δόξα Πενταλόφου.
Κεραυνός Θεσπρωτικού (Βαγγέλης Φίτζος): Ντούκα, Κωστακιώτης, Φαρμάκης, Ρακόπουλος, Μπουρδούβαλης, Λατσέλος, Λάππας (71’ Τούσκας), Κούσης, Σιδηρόπουλος, Στέκας (64’ Τάπρατζης), Κολιός Γ. (67’ Κολιός Π.)
Δόξα Πενταλόφου (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Σαραμούλτης, Γαβριηλήδης, Δαλκίδης, Σαπάνης Ι., Ταΐρης (89’ Σκέντο), Ιβάνοφ, Σταμούλης (75’ Φαρούτζος), Βακουφάρης, Σαπάνης Μ. Γκρίλας (67’ Αραμπατούλης)