oxonos

October 13, 2013

Καμπανιακός-Καστοριά 1-0(vid)

Μεγάλο παιχνίδι στην Χαλάστρα για το κύπελλο της γ΄εθνικής μεταξύ δυο ιστορικών σωματείων Καμπανιακού και Καστοριάς.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να έχουν κατοχή μπάλας  και καλύτερη κυκλοφορία,χωρίς όμως να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Μπόικου.
Μετά το 20λεπτο ο Καμπανιακός αρχίζει να βρίσκει τον καλό του εαυτό και αφού απείλησε με τον Προβατίδη στο 29΄από την θέση του πέναλτι σούταρε ψηλά άουτ χάνοντας πολύ καλή ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ.Στο 35΄ έχουμε το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού  μετά από επέλαση του Υψιλού σέντρα από τον Παπαγαθονίκου  και ο Ραγκαβίνας με κεφαλιά κάνει το τελικό 1-0.Αναγκαστική αλλαγή για τον Καμπανιακό στην θέση του Τσαταλιού που τραυματίστηκε ο Λαγκώνας. Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις μέχρι την λήξη του ημιχρόνου.
Αλλαγή για τον Καμπανιακό με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Γαβανάς στην θέση του Κουντουρά. Δυο φάσεις έχουμε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο μια για τον Καμπανιακό στο 64΄με τον Υψιλό και μια για την ομάδα της Καστοριάς στο 78΄εκπληκτική απόκρουση του τερματοφύλακα του Καμπανιακού Μπόικου.
Καμπανιακός: Ξεκίνησε μουδιασμένα με πολύ άγχος στην συνέχεια βελτιώθηκε  χωρίς να φτάσει σε μεγάλη απόδοση πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε.Για άλλη μια φορά έδειξε αδυναμίες στον χώρου του κέντρου.Προβληματισμός για τους τραυματισμούς του Τσαταλιού και Γαβανά.
Καστοριά:Αν και ξεκίνησε εντυπωσιακά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.Φάνηκε οτι ψάχνει να βρει το στυλ παιχνιδιού που θα την κάνει πιο ανταγωνιστική.
Γιάννης Πετράκης προπονητής Καμπανιακού:Ξεκινήσαμε με πολύ αγχος το παιχνίδι απέναντι σε μιά ιστορική ομάδα.Πιστεύω οτι κερδίσαμε δίκαια το παιχνίδι χωρίς ωστόσο να παίξουμε αυτό που μπορούσαμε.Με προβληματίζουν οι τραυματισμοί για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Όσο θα περνούν οι αγώνες η ομάδα θα κερδίσει αυτοπεποίθηση και θα αποδώσει και καλύτερο ποδόσφαιρο.Συνεχίζουμε.
Δημήτρης Υψιλός:Hταν ένα καλό παιχνίδι από την μεριά μας θα μπορούσαμε καλύτερα να παίξουμε  αλλά ακόμα κ έτσι δείξαμε χαρακτήρα κ πήραμε τη νίκη..όσο για την Καστοριά είναι μια από της καλές ομάδες τ ομίλου.
Ρωμίλος Παπαγαθονίκου:Η ομάδα πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε χωρίς να πιάσει μεγάλη απόδοση,χρειαζόμασταν την νίκη για να ανέβουμε ψυχολογικά,και τα καταφέραμε απέναντι σ ενα μεγάλο αντίπαλο.Σημασία έχει ότι περάσαμε στην επόμενη φάση που ήταν και ο πρωταρχικός μας σκοπός.Συνεχίζουμε με σκισμένο κεφάλι και πολύ δουλεία.

Καμπανιακός-Καστοριά 1-0 από kampaniasports