oxonos

October 06, 2013

Αστραπή Δενδροποτάμου-Ελπίδες Χαλάστρας 2-1(vid)

Στο Δημοτικό στάδιο Μενεμένης η Αστραπή Δενδροποτάμου φιλοξένησε της Ελπίδες Χαλάστρας για το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας της ΕΠΣΜ.Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν
να επιβάλουν τον ρυθμό τους χωρίς ωστόσο να δημιουργούν επικίνδυνες φάσεις.Στην πρώτη επίσκεψη των γηπεδούχων στα καρέ των Ελπίδων γίνετε το 1-0. Άμεση ήταν η αντίδραση των φιλοξενούμενων και με τον Παπατράγκα φέρνουν το ματς στα ίσια  1-1.Παιχνίδι κέντρου στην συνέχεια με πολλά λάθη και από της δυο ομάδες.Με την εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Αστραπή μπήκε πιο ψυχωμένα στον αγωνιστικό χώρο κέρδισε περισσότερες μονομαχίες ,και με πέναλτι έκανε το τελικό 2-1.Χαμένη ευκαιρία για της Ελπίδες δυο λεπτά πριν την λήξη με τον Ματζιούνη.
Αστραπή Δενδροποτάμου: Εκμεταλλεύτηκε στο απόλυτο την κακή αγωνιστική παρουσία των φιλοξενούμενων και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.
Ελπίδες Χαλάστρας: Αν και ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι στην συνέχεια έκαναν από της χειρότερες εμφανίσεις τους . Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν σαν να μην υπάρχουν στο γήπεδο(ανεξήγητο)
Δίκαιο το αποτέλεσμα 2-1.