October 26, 2013

Α1 ΕΠΣΜ:Ομόνοια Σίνδου-Αναγέννηση Επανομής 0-0(vid)

Μπορεί σε ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι που δεν μπαίνει γκολ να έχει ενδιαφέρον?
Η απάντηση στο ερώτημά μας είναι,και βέβαια μπορεί.Συναρπαστικό παιχνίδι στην Σίνδο μεταξύ της Ομόνοιας και της Αναγέννησης Επανομής.
Όλοι οι ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν  έδωσαν όλες τους της δυνάμεις μέχρι το τελευταίο λεπτό της συνάντησης αλλά δυστυχώς για καμία ομάδα δεν ήρθε το γκολ. Καλύτερη η Ομόνοια στο πρώτο ημίχρονο,είχε κατοχή,δημιούργησε φάσεις μπροστά στην εστία των φιλοξενούμενων δεν μπόρεσε όμως να σκοράρει.Η Αναγέννηση προσπάθησε με αντεπιθέσεις  χωρίς όμως να γίνει απειλητική.Το δεύτερο ημίχρονο είχε πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον καθώς και οι δυο ομάδες κυνήγησαν με πείσμα την νίκη,δημιουργήθηκαν ωραίες φάσεις μπροστά και στης δυο εστίες αλλά τελικά το 0-0 είναι το τελικό αποτέλεσμα. \