October 19, 2013

Α1 επσμ:Εθνικός Μαλγάρων-ΑΟ Καρδίας 0-0(vid)

Μέτριο παιχνίδι στα Μάλγαρα μεταξύ του Εθνικού (ο οποίος προερχόταν από εντυπωσιακό διπλό την προηγούμενη αγωνιστική 0-3 μέσα στον Αστέρα Ραιδεστού) και του ΑΟ Καρδίας.
Πρώτη απώλεια βαθμών εκτός έδρας για τους φιλοξενούμενους καθώς μέχρι τώρα στα εκτός έδρας παιχνίδια είχαν μόνο νίκες.Ο Εθνικός ξεκίνησε το παιχνίδι καλύτερα και δημιούργησε προϋποθέσεις για γκολ στο 17΄ όταν κεφαλιά του ΣΠΑΧΗ η μπάλα έφυγε ξυστά άουτ από το κάθετο δοκάρι.Ευκαιρία και για τον ΑΟΚ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου,όταν από πλεονεκτική θέση  ο επιθετικός της ομάδος δεν βρήκε καλά την μπάλα και την έστειλε άουτ. Σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες προσπάθησαν για κάτι καλό αλλά ο κάκιστος αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεψε να δούμε ποδόσφαιρο αξιώσεων. Η ευκαιρία του αγώνα στο τελευταίο λεπτό για τον ΑΟ Καρδίας που θα μπορούσε να κλέψει την νίκη.
Κόκκινη κάρτα στον Νικολαίδη των γηπεδούχων στο 81΄(δεύτερη κίτρινη).
Σχόλιο του kampania sports:Σύμφωνα με της  λίγες ευκαιρίες του παιχνιδιού οι Μαλγαρινοί πρέπει να νοιώθουν αδικημένοι.