Οκτωβρίου 19, 2013

Α1 επσμ:Εθνικός Μαλγάρων-ΑΟ Καρδίας 0-0(vid)

kampaniasportsΜέτριο παιχνίδι στα Μάλγαρα μεταξύ του Εθνικού (ο οποίος προερχόταν από εντυπωσιακό διπλό την προηγούμενη αγωνιστική 0-3 μέσα στον Αστέρα Ραιδεστού) και του ΑΟ Καρδίας.Πρώτη απώλεια βαθμών εκτός έδρας για τους φιλοξενούμενους καθώς μέχρι τώρα στα εκτός έδρας παιχνίδια είχαν μόνο νίκες.
Ο Εθνικός ξεκίνησε το παιχνίδι καλύτερα και δημιούργησε προϋποθέσεις για γκολ στο 17΄ όταν κεφαλιά του ΣΠΑΧΗ η μπάλα έφυγε ξυστά άουτ από το κάθετο δοκάρι.>Ευκαιρία και για τον ΑΟΚ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου,όταν από πλεονεκτική θέση  ο επιθετικός της ομάδος δεν βρήκε καλά την μπάλα και την έστειλε άουτ.
Σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες προσπάθησαν για κάτι καλό αλλά ο κάκιστος αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεψε να δούμε ποδόσφαιρο αξιώσεων. Η ευκαιρία του αγώνα στο τελευταίο λεπτό για τον ΑΟ Καρδίας που θα μπορούσε να κλέψει την νίκη.Κόκκινη κάρτα στον Νικολαίδη των γηπεδούχων στο 81΄(δεύτερη κίτρινη).
Σχόλιο του kampania sports: Σύμφωνα με της  λίγες ευκαιρίες του παιχνιδιού οι Μαλγαρινοί πρέπει να νοιώθουν αδικημένοι.