September 14, 2013

Ολυμπιακός Κυμίνων-Ομόνοια Σίνδου 1-0(vid)

Γειτονικό ντέρμπι στα Κύμινα όπου ο  Ολυμπιακός Κυμίνων υποδέχθηκε την Ομόνοια Σίνδου για την   4η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣΜ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Ομόνοια να ελέγχει το παιχνίδι,να έχει καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας  να δημιουργεί και να χάνει δυο καλές ευκαιρίες για να ανοίξει  το σκορ αλλά κόντρα στην ροή του αγώνα ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με  δυνατό σουτ του Κ.Σκόρδα.
Παιχνίδι κέντρου μέχρι την λήξει του ημιχρόνου.
Με το σκορ 1-0 υπέρ του ο Ολυμπιακός ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με περισσότερη ηρεμία προσπάθησε να έχει κατοχή της μπάλας και σε πολλές περιπτώσεις τα κατάφερε να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα.Η Ομόνοια προσπάθησε να παίξει γρήγορο ποδόσφαιρο,αλλά δεν φάνηκε ιδιαίτερα απειλητική σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο αν εξαιρέσουμε μία χαμένη ευκαιρία με τον Τυροβούζη(δεν μπόρεσε να σκοράρει από ευνοϊκή θέση).
Καλύτερος παίκτης του γηπέδου ο Χρήστος Ταταρίδης.