oxonos

September 24, 2013

Α1 ΕΠΣΜ 5η αγωνιστική

epsm
Αρχίζει σιγά σιγά να αποκτά ενδιαφέρον η μεγάλη κατηγορία της ΕΠΣΜ.Ας μην βιαστούμε όμως να βγάλουμε συμπεράσματα για την δυναμικότητα των ομάδων  γιατί σίγουρα θα πέσουμε έξω.Το φετινό πρωτάθλημα αναμένεται
να είναι πιο συναρπαστικό από τα προηγούμενα χρόνια και πολύ μακρύ.Ας ρίξουμε μια ματιά τι έγινε στους αγωνιστικούς χώρους.
Θερμαϊκός Θέρμης-Ομόνοια Σίνδου:Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο και από ένα δοκάρι(Σιαντρόπουλος,Ταταρίδης) το ισόπαλο αποτέλεσμα ίσως να είναι και το ποιο δίκαιο.
ΓΣ Ηλιούπολης-Αχιλλέας Τριανδρίας:Στο τελευταίο λεπτό του κανονικού αγώνα ο Αχιλλέας με γκολ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝIΔΗ έκλεψε τους τρεις βαθμούς της νίκης και ανέβηκε αισθητά στον πίνακα της βαθμολογίας.
ΠΟ Μαλακοπής-Ολυμπιακός Κυμίνων: Μακριά από τον καλό του εαυτό ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να αντισταθεί με αξιώσεις απέναντι στην ομάδα της Μαλακοπής και δίκαια υπέστη βαριά ήττα με 3-1.
Αστέρας Ραιδεστού-Ελευθεριακός:Συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία ο Αστέρας και σταμάτησε στο 5-0 επί του Ελευθεριακού.
Παύλος Μελάς-ΠΑΟΝΕ: Πολύ δυνατό παιχνίδι έως και αντιαθλητικό,χωρίς μεγάλες φάσεις κάπως καλύτερος ο γηπεδούχος  στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε 2 γκολ με τον Τσουκαλίδη και Δημητριάδη και πήρε τους τρεις βαθμούς.Παράπονα για την διαιτησία από πλευράς ΠΑΟΝΕ.
ΑΟ Καρδίας-Αναγέννηση Επανωμής:Συνεχίζει το αήττητο η ομάδα της Καρδίας που επικράτησε με 3-1 της Αναγέννησης.
Εθνικός Πυλαίας-Ποσειδών Καλαμαριάς Καλύτερος ο Εθνικός κατάφερε να κάνει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι σε έναν Ποσειδώνα  μέτριο.
Εθνικός Μαλγάρων-Μακεδονικός Λητής:0-0 Ούτε ο υπηρεσιακός προπονητής (Σ.Τσιαούσης)δεν μπόρεσε να δώσει αυτό το κάτι παραπάνω για να φτάσει στην νίκη ο Εθνικός αν και είχε της ευκαιρίες για να κάνει το γκολ.(στα Μάλγαρα μιλάνε με προπονητή που πέρσι ξεκίνησε σε ομάδα Δ΄Εθνικής)
Αρης Καβαλαρίου-Ακρίτες Συκεών:Ευκολο απόγευμα για τους Ακρίτες και νίκη με 0-3 επί του αδύναμου Αρη(θα μπορούσε και περισσότερα).
ΑΕ Αμπελοκήπων-ΑΠΕ Λαγκαδά:Δυνατό παιχνίδι ποιό τυχερή η ΑΠΕΛ κατάφερε να πάρει σπουδαίο διπλό με σκόρερ τον  Τσερκέζη στο 74΄.