August 31, 2013

ΠΟ Μαλακοπής-ΑΕ Αμπελοκήπων 1-0

epsm
Την ήτα γνώρισε η ομάδα του Ηρακλή Καραλή στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από την Μαλακοπη. Ένα ισοδύναμο παιχνίδι που κρίθηκε στη μισή φάση. Αλλά ας το πάρουμε από την αρχή η πρώτη ευκαιρία έρχεται στο 15΄για την μαλακοπη ένα σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο τερματοφυλακας της Α.Ε.Α κάνει εντυπωσιακή απόκρουση.
Γενικά το πρώτο ημίχρονο ήταν άτονο και ηταν λογικό το πρωτο ημιχρονο 0-0. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει με μια αλλαγή για την Α.Ε.Α. Έξω ο ΚΟΠΑΛΙΔΗΣ μεσα ο ΚΑΡΒΟΥΝΙΔΗΣ. Η ΜΑΛΑΚΟΠΗ πίεσε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και χάνουν μια καλή ευκαιρία 2ο λεπτό της επανάληψης εκτελείτε το φάουλ αλλά ο πορτιέρο της Α.Ε.Α δήλωσε πάλι παρόν. Η στιγμή του γκολ ήρθε πάλι από στημένη φάση. Ένα φάουλ πάλι έξω από τη περιοχή αλλά αυτή την φόρα με κομπίνα χτυπημένο, κεφαλιά του Βλαχου και 1-0 για την ΜΑΛΑΚΟΠΗ. Η Α.Ε.Α πίεσε αλλά ήταν άτυχη στη φάση του 80' ο ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ δέχεται τη σέντρα από τον ΠΕΤΖΕΠΗ κοντρολάρει αλλά ο πολύ καλός τερματοφυλακας της ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ διώχνει την μπάλα σε κόρνερ. Ο διαιτητής σφυρίζει και βρίσκει την ΜΑΛΑΚΟΠΗ με τους 3 βαθμούς αγκαλιά...