Ομόνοια Σίνδου-Ακρίτες Συκεών 1-0

Με το δεξί ξεκίνησε το πρωτάθλημα  η Ομόνοια αφού έστω και δύσκολα κατόρθωσε  να κερδίσει τους Ακρίτες Συκεών με σκορ 1-0.Το άγχος της πρεμιέρας δεν επέτρεψε την γηπεδούχο ομάδα να
παίξει καλό ποδόσφαιρο και σε συνδυασμό με την καλή απόδοση των φιλοξενούμενων  η Ομόνοια απ αυτό το παιχνίδι πρέπει να κρατήσει μόνο το αποτέλεσμα.Φλύαρη υπεροχή στα πρώτα λεπτά από τους γηπεδούχους,ισορρόπησε το παιχνίδι η ομάδα των Ακριτών μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου.Λίγο καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο αλλά και πάλι δεν έχουν την  καλή τελική πάσα για να απειλήσουν την αντίπαλο εστία. Ότι δεν κατάφεραν οι επιθετικοί της Ομόνοιας το πέτυχαν οι αμυντικοί των Ακριτών.Ο Αλ.Παναγιώτη από κοντά στέλνει την μπάλα παράλληλα με την γραμμή του τέρματος και ο αμυντικός των φιλοξενούμενων στην προσπάθειά του να αποκρούσει στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδος του 1-0  τελικό αποτέλεσμα.
Ομόνοια Σίνδου: Ομάδα με πολύ άγχος,βαριά πόδια,χωρίς καθαρό μυαλό,με πείσμα όμως για το αποτέλεσμα και τα κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς.
Ακρίτες Συκεών: Νεανική  ομάδα με ταλέντο,πολλά τρεξίματα,αδυναμία στο να δημιουργεί επικίνδυνες φάσεις,το μέλλον τους ανήκει αν συνεχίσουν να δουλεύουν.
ALDI KOPACI:Ξεκινήσαμε το παιχνίδι με πολύ άγχος ειδικά στο πρώτο ημίχρονο δεν μας έβγαιναν οι φάσεις χάναμε εύκολα την  με αποτέλεσμα να βγαίνουν οι αντίπαλοι σε αντεπιθέσεις χωρίς ομως να απειλήσουν.Στο δεύτερο βελτιώσαμε την κυκλοφορία  πιέσαμε περισσότερο και ήρθε το γκολ και οι τρεις βαθμοί.
Μιχάλης Τσιάλμας: Κακοί στο 1ο ημίχρονο λόγω άγχους της πρεμιέρας,μιλήσαμε στο ημίχρονο και στο 2ο πιέσαμε τον αντίπαλο και ευτυχώς για μας ήρθε το γκολ.