oxonos

June 02, 2013

Ομόνοια Σίνδου-Δόξα Πενταλόφου 1-3(vid)

Λίγο πολύ ήταν αναμενόμενο το αποτέλεσμα στην Σίνδο καθώς η Δόξα Πενταλόφου βρίσκετε αυτό τον καιρό σε καλύτερη κατάσταση από την Ομόνοια Σίνδου . Παρουσία  αρκετών
φιλάθλων έγινε ένα αρκετά καλό παιχνίδι με την Δόξα να ξεκινάει πολύ δυνατά, να πετυχαίνει γκολ στο 10΄ να δημιουργεί και να χάνει σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο 25΄ αλλά κάπου εκεί  η Ομόνοια βρίσκει τον εαυτό τις πετυχαίνει την ισοφάριση με τον Αλ.Παναγιώτη,χάνει κλασσική ευκαιρία με τον Καστανιώτη(δοκάρι) και ελέγχει το παιχνίδι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.
Στο διάστημα αυτό οι ποδοσφαιριστές τις Δόξα Πενταλόφου φαίνεται να τα έχουν χαμένα .
Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει  στην Δόξα καθώς η Ομόνοια  θυμήθηκε τις άσχημες εμφανίσεις των play off.
Με ένα τυχερό γκολ πήρε το προβάδισμα 1-2 (59΄ Βακουφάρης)και και λίγο αργότερα από λάθος των αμυντικών τις τοπικής ομάδος ο Αραμπατζούδης  σφράγισε την νίκη για την Δόξα Πενταλόφου.
Δίκαιο το αποτέλεσμα ο Γολγοθάς για την Δόξα Πενταλόφου συνεχίζετε  αφού καλείται να δώσει τον τελικό των τελικών με τον Ηρακλή Αμμουδιάς ο οποίος πέρασε με νίκη από το Νευροκόπι.