Ακρίτας Κ Νευροκοπίου-Ηρακλής Αμμουδιάς 1-2

title=
Το άγχος και η πίεση για το αποτέλεσμα  δεν επέτρεψαν στον Ηρακλή Αμμουδιάς να φτάσει υψιλό επίπεδο απόδοσης καθώς έπρεπε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα  μέσα στο Νευροκόπι και τελικά τα κατάφερε.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και κατάφεραν με ένα πολύ ωραίο γκολ του Τσενεκλίδη στο 12' να ανοίξουν το σκορ.Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόνο έξι λεπτά  αφού ο Κολοκοτρώνης έφερε το παιχνίδι στα ίσια 1-1,έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με τον Ακρίτα να έχει ελαφρά υπεροχή.
Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η τοπική ομάδα συνέχισε να εχει καλύτερη κυκλοφορία αλλά ο Ηρακλής ήταν αυτός που πέτυχε το δεύτερο γκολ πάλι με τον Κολοκοτρώνη στο 64΄κάνοντας το 1-2 σκορ που δεν αλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα.
Να αναφέρουμε ότι ο Ακρίτας είχε και δυο δοκάρια.Αγχωτική νίκη για τον Ηρακλή που συνεχίζει να ελπίζει στην άνοδο καθώς έμεινε ένα ακόμη παιχνίδι( ο τελικός των τελικών ) σε ουδέτερο γήπεδο με την Δόξα Πενταλόφου.