oxonos

May 26, 2013

Ηρακλής Αμμουδιάς-Δόξα Πενταλόφου 3-1

Τελικός το παιχνίδι στην Αμμουδιά μεταξύ του τοπικού Ηρακλή και τις πρωταθλήτριας τις ΕΠΣΜ Δόξα Πενταλόφου.  Ιδανικό ξεκίνημα  για την Δόξα αφού με την συμπλήρωση των 15΄ ευτύχισε να ανοίξει το σκορ με τον  Σαραμουρλή. Ανέβασαν την απόδοσή τους οι γηπεδούχοι και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή με σκόρερ τον Δημητρανόπουλο στο 35΄ και τον  Κολοκοτρώνη στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. 2-1 το πρώτο 45λεπτο. Ψυχρολουσία για τους φιλοξενούμενους καθώς με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο  Παναγιωτίδης   κάνει το σκορ 3-1 και ισοφαρίζει το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα.
Αν την ερχόμενη Κυριακή οι δυο ομάδες κάνουν νίκες θα οδηγηθούν σε αγώνα μπαράζ σε ουδέτερο γήπεδο.