oxonos

May 13, 2013

Ακρίτας Κ.Νευροκοπίου-Δόξα Πενταλόφου 1-2

Στο κάτω Νευροκόπι με παρουσία αρκετών φιλάθλων παρακολουθήσαμε την αναμέτρηση μεταξύ του Ακρίτα Κ.Νευροκοπίου και τις Δόξα Πενταλόφου στην διαδικασία των μπαράζ για την άνοδο στην νέα  Γ΄ Εθνική.
Με την εναρξη του παιχνιδιού και με τον ενθουσιασμό των γηπεδούχων στα ύψη ανοιξε και το σκόρ μόλις στο 3΄ του παιχνιδιού.1-0 με ωραίο πλασέ του Βασιλειάδη.
Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων ο Ιβάνωφ φέρνει το παιχνίδι στα ίσια 1-1.
Η Δόξα αρχίζει σιγά σιγά να βρίσκει τον ρυθμό τις και στο 30΄ φτάνει κοντά στο γκολ με το Σαμπάνη(κεφαλιά μόλις άουτ).Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι δημιουργούν ευκαιρία στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου αλλά το δυνατό σουτ του Σαμπάνη .Μ μπλοκάρει την μπάλα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Λαζαρίδης.
Καί στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα Πενταλόφου ήταν καλύτερη και στο 54΄ μίλησε η εμπειρία του Βακουφάρη στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Λαζαρίδη κάνοντας το τελικό 1-2.
Με το δεξί η Δόξα πήρε τρείς πολύτιμους βαθμούς  και αντιμετωπίζει την Τετάρτη 15-05-2013 στον Πεντάλοφο τον Ηρακλή Αμμουδιάς ο οποίος κέρδισε την Ομόνοια Σίνδου 1-0.