Κιλκισιακός-Αχιλλέας Τριανδρίας 3-0 ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

10 Μαρ 2013

Κιλκισιακός-Αχιλλέας Τριανδρίας 3-0

Σε ένα παιχνίδι ζωής η θανάτου όπου παιζόταν η κατηγορία ο Κιλκισιακός παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο μπροστά σε πολλούς φιλάθλους του φιλοδώρησε τον Αχιλλέα Τριανδρίας με τρία γκολ.
Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 10' όταν από εκτέλεση κόρνερ ο ΚΕΦΑΛΙΔΗΣ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τον κόσμο του Κιλκίς. 1-0 ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο ο γηπεδούχος Κιλκισιακός ανέβασε την απόδοσή του δημιούργησε ευκαιρίες και στο 60' ο ΝΤΟΥΝΤΟΥΚΗΣ με δυνατό σουτ έκανε το 2-0.Η ομάδα του Κιλκίς συνέχισε να πιέζει τον αντίπαλο και στο 85' κλειδώνει την νίκη με σκόρερ και πάλι τον Ντουντούκη. Δίκαιο πέρα για πέρα το αποτέλεσμα και η νίκη του Κιλκισιακού που τον φέρνει πιο κοντά στην συμμετοχή του στην καινούργια κατηγορία.Απο την πλευρά των φιλοξενούμενων τώρα είναι πολύ δύσκολα να κερδίσουν την κατηγορία καθώς δεν είναι πια στο δικό τους χέρι αλλά εξαρτώνται από αποτελέσματα άλλων.Την επόμενη αγωνιστική(τελευταία)θα κριθεί το μέλλον και των δυο σημερινών αντιπάλων.