March 09, 2013

Ελπίδες Χαλάστρας-ΜΑΣ.Αγχιάλου 2-0

kampaniasports Πριν τελειώσει καλά καλά το πρωτάθλημα οι Ελπίδες Χαλάστρας πανηγυρίζουν την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ομολογουμένως ήταν η πιο καλή και σταθερή ομάδα του πρώτου ομίλου τις Γ΄ερασιτεχνικής κατηγορίας,απλώς σήμερα επιβεβαιώθηκε ο κανόνας με μια ακόμη νίκη απέναντι στην δεύτερη καλύτερη ομάδα τον ΜΑΣ Αγχιάλου.Η ομάδα του Γ.Νασιόπουλου ξεκίνησε το παιχνίδι με σκοπό να πετύχει γρήγορα γκολ είχε την πρωτοβουλία σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, χάνοντας και δυο κλασικές ευκαιρίες.Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να κρατήσουν μακριά από την εστία τους επιθετικούς των γηπεδούχων και σε ένα βαθμό τα κατάφεραν έχοντας και μια ευκαιρία για γκολ. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Ελπίδες μπήκαν πιο αποφασισμένοι για την νίκη και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Κ.Στεφανόπουλο με πλασέ από κοντά(ωραία τελική πάσα από τον Τσαπαρδάκη).Η κυριαρχία των γηπεδούχων συνεχίστηκε και με πολύ ωραίο μακρινό σουτ ο Λαγκώνας σφράγισε την νίκη των Ελπίδων. Μετά το παιχνίδι οι πρωταθλητές μας είπαν: Κ.Στεφανόπουλος:Στο πρώτο ημίχρονο δεν μπήκαμε καλά αλλά στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε αποφασισμένοι να πάρουμε το παιχνίδι και το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αν στην τελική προσπάθεια ήμασταν πιο εύστοχοι. Β.Παπατράγκας : Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες ,στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε αποφασισμένοι και βάλαμε δυο γκολ. Π.Ματζιούνης: Ήμασταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τρεις κλασσικές ευκαιρίες αλλά δεν καταφέραμε να πετύχουμε γκολ.Στο δεύτερο μπήκαμε πιο δυνατά καταφέραμε να ανοίξουμε γρήγορα το σκορ που ουσιαστικά έδωσε τέλος σε όποιες ελπίδες είχαν οι αντίπαλοι. Γ.Δίμτσης: Πετυχημένη χρονιά, αξίζουν αυτά τα νεαρά παιδιά την άνοδο που τόσα χρόνια αναζητούσαν.Θέλω να ευχαριστήσω την διοίκηση που ήταν ανελλιπώς εκεί σε κάθε προπόνηση και κάθε αγώνα πολλά συγχαρητήρια στον κόουτς γιατί σε ένα χρόνο μέσα κατάφερε να δώσει πολλά στα μικρά παιδιά και να κάνει ένα πολύ καλό σύνολο με την βοήθεια των μεγάλων. Περισσότερα για το παιχνίδι στην εκπομπή τις Δευτέρας στο xalastraradio στις 20:00 Δείτε τις καλύτερες στιγμές
Ελπίδες Χαλάστρας-ΜΑΣ.Αγχιάλου 2-0 από kampaniasports