March 06, 2013

Θερμαικός Θέρμης-ΑΠΕ.Λαγκαδά 1-2(πέναλτι 2-3)

apel
Συναρπαστικό παιχνίδι στην Θέρμη στον δεύτερο ημιτελικό των δυο ομάδων που έληξε με σκορ 1-2 .Η ΑΠΕ.Λαγκαδά προηγήθηκε
στο σκορ με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Κ.Σιαντρόπουλο. 0-1 ΣΚΟΡ ΗΜΙΧΡΌΝΟΥ. Στο δεύτερο ημίχρονο ένα λάθος γύρισα τις μπάλας στον Πέτκαρη από τον Ντινιώτη ο Παπαποστόλου εκμεταλλεύτηκε και έκανε το 1-1 στο 64'.Το χρυσό γκολ για την ΑΠΕΛ πέτυχε ο ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ με κοντινό πλασέ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και αδράνεια τις άμυνας του Θερμαϊκού στο 82'. 1-2 έληξε η διάρκεια του κανονικού αγώνα καθώς και η παράταση.Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην διαδικασία των πέναλτι .Η ΑΠΕΛ στον τελικό καθώς πέτυχε τρία πέναλτι έναντι δυο των γηπεδούχων. Το kampania sports εξασφάλισε και σας μεταφέρει πλάνα από το παιχνίδι(ερασιτεχνική κάμερα)