Καμπανιακός-Εθνικός Αγιονερίου 2-3 ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

13 Ιαν 2013

Καμπανιακός-Εθνικός Αγιονερίου 2-3

width=

Δεν ξεκίνησε τον καινούργιο χρόνο με θετικό αποτέλεσμα ο Καμπανιακός , έχασε στην έδρα του από τον καλύτερό του Εθνικό Αγιονερίου με σκορ 2-3.
Η ομάδα τις Χαλάστρας παίζοντας ποδόσφαιρο

προηγούμενων δεκαετιών δεν μπόρεσε να αντεπεξέλθει στις ανάγκες του παιχνιδιού σε κανένα σημείο του αγώνα.
Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν με 0-3 για να μειώσουν οι γηπεδούχοι με πέναλτι στο 43' με τον Τσαλώνη.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καμπανιακός προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι αλλά η καλά οργανωμένη άμυνα ,το πάθος και η μαχητικότητα των παικτών του Εθνικού δεν άφησε περιθώρια για κάτι καλύτερο στους γηπεδούχους παρά να πετύχουν ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού και να κάνουν το τελικό 2-3.
Κορυφαίος του παιχνιδιού ο Χασάνογλου των φιλοξενούμενων.
Πριν το παιχνίδι είχαμε την ευκαιρία να δούμε τους πιτσιρικάδες του Καμπανιακού σε ένα οικογενειακό διπλό,
Για την ιστορία οι άσπροι κέρδισαν τους πορτοκαλί 2-1.(μερικά αποσπάσματα στην αρχή του video.
Σχόλιο του kampania sports:Πολύ κακή εμφάνιση του Καμπανιακού δίκαια έχασε το παιχνίδι από ένα αντίπαλο που ήξερε τι ζητούσε μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Συγχαρητήρια στα παιδιά του Εθνικού για την εμφάνισή τους.