December 08, 2012

Ελπίδες Χαλάστρας-Δάφνη Ακροποτάμου 4-1

elpides
Ένα 45λεπτο ήταν αρκετό για την ομάδα των Ελπίδων για να πάρει τους τρεις βαθμούς τις νίκης και να παραμείνει στην κορυφή τις βαθμολογίας.Οι Ελπίδες ξεκίνησαν το παιχνίδι πολύ εντυπωσιακά και ανοιξαν το σκορ με τον Λ.ΤΣΑΠΑΡΔΑΚΗ με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος.Από απ ευθείας εκτέλεση φάουλ προήλθε το δεύτερο γκολ των Ελπίδων με τον Γ.Λαγκώνα.
Πολύ ωραία κάθετη πάσα του Λαγκώνα στον Ματζιούνη παράλληλη σέντρα και ο Τσαπαρδάκης πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμορφώνοντας το σκορ 3-0.Οι ρόλοι αντιστράφηκαν στο τέταρτο γκολ των Ελπίδων ο Τσαπαρδάκης δίνει έτοιμο γκολ στον Ματζιούνη και γίνετε το 4-0.Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων καθώς οι Ελπίδες κατέβασαν ρυθμό(δεν άρεσαν στο δεύτερο ημίχρονο)και έδειχναν σχεδόν αδιάφοροι.
Θα πρέπει να πούμε ότι η ομάδα του Ακροπόταμου είχε αρκετές ελλείψεις βασικών ποδοσφαιριστών.
Σχόλιο kampania sports:Για άλλη μια φορά θα τονίσουμε την απουσία των Χαλαστρινών φιλάθλων στο γήπεδο.