Ομόνοια Σίνδου-ΓΣ Ηλιούπολης 1-0 ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

22 Δεκ 2012

Ομόνοια Σίνδου-ΓΣ Ηλιούπολης 1-0

width=

Δυνατό παιχνίδι στην Σίνδο ανάμεσα σε δυο καλές ομάδες όπως είναι η Ομόνοια και ο ΓΣ Ηλιούπολης.Το πρώτο ημίχρονο δεν δικαίωσε τους λιγοστούς φιλάθλους από το θέαμα που πρόσφεραν οι ποδοσφαιριστές και των δυο ομάδων πέρα βέβαια από το πολύ όμορφο

γκολ που πέτυχε η Ομόνοια με τον Τυροβούζη.Στο δεύτερο ημίχρονο ομως είχαμε παιχνίδι τακτικής καθώς η Σίνδος έδωσε γήπεδο στην Ηλιούπολη και έβγαινε συχνά πυκνά στην αντεπίθεση,και αν ήταν πιο αποτελεσματικοί οι επιθετικοί τις τώρα θα μιλούσαμε για ένα σκορ σίγουρα πολύ μεγαλύτερο από το τελικό 1-0.
Μοιραίος παίχτης για την Ομόνοια ο Ταταρίδης που βρέθηκε αρκετές φορές μόνος με τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά τα σουτ και η κεφαλιά από ευνοϊκή θέση έφυγαν άουτ,σε μια φάση το πλασέ του βρήκε το κάθετο δοκάρι.
Η ομάδα τις Ηλιούπολης στην ουσία δεν απείλησε τον τερματοφύλακα Μουρμούρα(εξαίρεση ένα πλασέ μέσα από την περιοχή που μπλόκαρε ο τερματοφύλακας τις Ομόνοιας).
Σχόλιο kampania sports:Δίκαιο το αποτέλεσμα η Ομόνοια επαιξε πιο εξυπνα και πήρε τους τρεις βαθμούς τις νίκης .Θέλουμε να τονίσουμε για αλλη μια φορά την μεγάλη προσπάθεια που καταβάλει η διοίκηση τις ομάδος και να προτρέψουμε τον κόσμου τις Σίνδου να ερθει πιο κοντά στην ομάδα.
Κορυφαίος παίχτης:Α.Παναγιώτου
Μετά το παιχνίδι ο Τόλης Τυροβούζης μας είπε: Hταν μια νίκη που την θέλαμε πολύ,το αποτέλεσμα είναι πέρα για πέρα δίκαιο και συνεχίζουμε την προσπάθειά μας.