Ελπίδες Χαλάστρας-Ευοσμος 2006 2-2 ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

3 Νοε 2012

Ελπίδες Χαλάστρας-Ευοσμος 2006 2-2

title=

Αυτή η ομάδα που είδαμε σήμερα δεν ήταν οι Ελπίδες ήταν μια ομάδα χωρίς αρχή και χωρίς τέλος χωρίς τρέξιμο χωρίς επιστροφές, τι κι αν είχανε συντριπτική κατοχή τις μπάλας τώρα πια μετράει το αποτέλεσμα.

Απέναντι σε μια ομάδα ουραγό τις βαθμολογίας με αρνητικό συντελεστή που για ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι του παιχνιδιού έπαιξε με 10 παίχτες .
Πραγματικά δυσκολευτήκαμε να συγκεντρώσουμε ευκαιρίες για να δείτε.
Στο πρώτο ημίχρονο και μέχρι οι Ελπίδες να ανοίξουν το σκορ στο 36΄με αυτογκόλ του Μπαλασόπουλου η εικόνα του ματς ήταν αποκαρδιωτική.
Η ισοφάριση ήρθε πού γρήγορα από τους φιλοξενούμενους όταν σε κόντρα επίθεση ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ(κορυφαίος του παιχνιδιού)πλάσαρε εύστοχα τον Μπαμπαλη κάνοντας το 1-1.
Σκορ ημιχρόνου.
Στο ιδιο μοτίβο ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο κατοχή από τις Ελπίδες και αντεπιθέσεις από τους φιλοξενούμενους και μάλιστα ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ σε δυο περιπτώσεις στάθηκε άτυχος καθώς στην τελική προσπάθεια αστόχησε (στην μια είχε δοκάρι).
Στο 72΄οι ποδοσφαιριστές του Εύοσμου ζήτησαν πέναλτι ακολούθησαν έντονες διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή και έχουμε την αποβολή του Σιδηρόπουλου.
Ωραία εναλλαγή τις μπάλας από τους γηπεδούχους πλασέ από τον Δαρδαγάνη και 2-1.
Στο 90΄οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν φάουλ εκτελείτε και ο Δίμτσης με αυτογκόλ κάνει το σκορ 2-2.
Στο 94΄ο τερματοφύλακας Κατακαλίδης κάνει την επέμβαση του αγώνα και κρατάει το 2-2.
Σχολιο Kampania Sports: Καμία δικαιολογία στους φίλαθλους τις Χαλάστρας για την μη παρουσία τους στο γήπεδο.
Ελπίδες Χαλάστρας:Μπαμπαλης,Δαλαμπάκης,Ακριβόπουλος,Τρίτσκας,Δίμτσης,Παπάζογλου,Στεφανόπουλος,Λαγκώνας,Παπατράγκας,Ματζιούνης,Ρετζέπης.(Τσαπαρδάκης,Δαρδαγάνης)

Μετά το τέλος του παιχνιδιού ο ποδοσφαιριστής των Ελπίδων Λευτέρης Τσαπαρδάκης μας είπε :Ήταν ένα ματς που έπρεπε να το τελειώσουμε από το πρώτο ημίχρονο και αν ταυτού μας κόντραραν κ έτσι χάσαμε 2 πολύτιμους βαθμούς.