Ελπίδες Χαλάστρας -Μαγνησιακός 3 - 5 ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

15 Σεπ 2012

Ελπίδες Χαλάστρας -Μαγνησιακός 3 - 5

title=
Ενδιαφέρον φιλικό παιχνίδι σήμερα στη Χαλάστρα μεταξύ των Ελπίδων και του Μαγνησιακού που έληξε με νικητές τους φιλοξενούμενους με σκορ 3-5.Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στο
μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού πιο έμπειρη ομάδα δεν αντιμετώπισε μεγάλες δυσκολίες από τους νεαρούς ποδοσφαιριστές των Ελπίδων, των οποίων η εμφάνιση ήταν κατώτερη προηγούμενων εμφανίσεων.Στο παιχνίδι ο Μαγνησιακος προηγήθηκε σχετικά νωρίς όταν ... ο ΣΚΟΥΛΑΡΙΩΤΗΣ μετά από λάθος του τερματοφύλακα των Ελπίδων έκανε το 0-1 στο 18΄. Και τρία λεπτά αργότερα ο ΚΑΝΑΚΗΣ έκανε το 0-2.Και στο 40΄ ο ίδιος παίχτης έκανε το 0-3 σκορ ημιχρόνου.Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με ένα πολύ καλό σουτ από την πλευρά των Ελπίδων με το Χ.Λάσκαρη στο 48΄.Και δυο λεπτά αργότερα ο Χ.Λάσκαρης έκανε το 1-3. Το 1-4 έγινε με αυτογκόλ των Ελπίδων από τον Γιάγγο. Και το 1-5 μετά από λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων από τον έμπειρο Διμτση. Το 2-5 που ήταν και το καλύτερο γκολ τις αναμέτρησης πέτυχε ο Τσαπαρδακης. Και το τελικό 3-5 έκανε ο Μπαρμπας μετά από πολύ ωραία σέντρα από τον Γ.Λασκαρη. Οι Ελπίδες είχαν και ένα δοκάρι. Να σημειώσουμε ότι διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γ.Λαγκώνας ο οποίος δεν βγήκε έξω από τον κύκλο του κέντρου.