Ελπίδες Χαλάστρας - Μ.Αλέξανδρος Βραχιας 2-2 (5-6 πεναλτι) ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

9 Σεπ 2012

Ελπίδες Χαλάστρας - Μ.Αλέξανδρος Βραχιας 2-2 (5-6 πεναλτι)

title=

Ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Καμπανιακού για τον θεσμό του κυπέλλου ερασιτεχνών τις Ε.Π.Σ.Μ.Μπροστά σε αρκετό κόσμο οι ποδοσφαιριστές και των δυο ομάδων κατά διαστήματα έπαιξαν κάλο ποδόσφαιρο κρατώντας την αγωνία των θεατών μέχρι και το τελευταίο
δευτερόλεπτο.Στο αγωνιστικό κομμάτι του παιχνιδιού... στο 8΄ ο Λαγκώνας εκτέλεσε κόρνερ ο Διμτσης πήδηξε πιο ψηλά απ όλους και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 για τις Ελπίδες.Στο 26¨κίτρινη κάρτα στον Μπάρμπα για επικίνδυνο παιχνίδι.Μεγάλη ευκαιρία για την Βραχιά στο 32" σε μοναδικό τετ α τετ ο επιθετικός τις Βραχιάς πλάσαρε άουτ.

imageanchor= width=

Τέσσερα λεπτά αργότερα έγινε το 1-1 σε αδράνεια τις άμυνας των Ελπίδων.Στο 40" δυνατό φάουλ από τον Λαγκώνα απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας τις Βραχιάς.Τελευταία ευκαιρία για τις Ελπίδες στο πρώτο ημίχρονο όταν ο ΤΣΑΠΑΡΔΑΚΗΣ από ευνοϊκή θέση σούταρε άουτΣτο 43" η ομαδα τις Βραχιάς εμεινε με 10 παίχτες(δεύτερη κίτρινη)

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 63"ο Ευθυμιου κάνει το 1-2 για την Βραχιά με πολύ ωραίο σουτ.Στο 70" με απ ευθείας φάουλ ο Τσαπαρδάκης ισοφαρίζει για τις Ελπίδες 2-2.Στο 78" κλασική ευκαιρία για τις Ελπίδες με τον Ματζιούνη από πολύ κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Στην παράταση και στο 96" δοκάρι για τις Ελπίδες με τον ΠΑΠΑΤΡΑΓΓΑ.ΤΕΛΙΚΟ 2-2
Στα πέναλτι για τις Ελπίδες έχασαν το παιχνίδι αφού στο τελευταίο πέναλτι ο Γιαγκος δεν κατάφερε να σκοράρει.
Θετικό ότι το παιχνίδι παρακολούθησε και ο προπονητής του Καμπανιακού Κος Γ.Ζαπρόπουλος.
Διακρίθηκαν από τις Ελπίδες ΠΑΠΑΤΡΑΓΓΑΣ ΡΕΤΖΕΠΗΣ ΤΣΑΠΑΡΔΑΚΗΣ ΜΑΤΖΙΟΥΝΗΣ.