Καμπανιακός -Α.Σ Λευκαδίων 1 - 0 (φιλικό) ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

16 Σεπ 2012

Καμπανιακός -Α.Σ Λευκαδίων 1 - 0 (φιλικό)

title=
Πρώτο φιλικό παιχνίδι του Καμπανιακού μπροστά στους φιλάθλους του και φιλική νίκη απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα τον Α.Σ Λευκαδίων που κατά την περσινή περίοδο τερμάτισε τρίτη στον τρίτο όμιλο τις Δ Εθνικής κατηγορίας.
Το παιχνίδι ξεκίνησε μια ένα πολύ ωραίο σουτ για τους φιλοξενούμενους με τον Πετχαζλή η μπάλα .. μόλις αουτ.Στο 6' λεπτό ο Καμπανιακός κέρδισε φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων το οποίο εκτέλεσε ο Τσαλώνης στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Καμπανιακός είχε κι άλλο δοκάρι με τον Ραγκαβίνα όταν από θέση τετ α τετ πλάσαρε και η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι. Τρίτο δοκάρι για τον Καμπανιακό στο 25΄ με τον Τσαλώνη. Στο 32΄ ο Παπαστεργιου για τους φιλοξενούμενους από ευνοϊκή θέση μέσα στην μικρή περιοχή κέρδισε την κεφαλιά από τους αμυντικούς των γηπεδούχων άλλα έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. Στο 43΄ έχουμε το μοναδικό γκολ τις συνάντησης όταν ύστερα από μαγική μπαλιά του Τσαλώνη ο Ραγκαβίνας βρέθηκε μόνος απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα και με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0 που έμελε να είναι το τελικό αποτέλεσμα. Το δεύτερο ημίχρονο κύλισε με παιχνίδι κέντρου και με πολλές αλλαγές και από τους δυο προπονητές χωρίς να σημειωθεί κάποια ενδιαφέρουσα φάση. Ο Καμπανιακός κατά διαστήματα έδειξε ότι με πολύ δουλειά μπορεί να κάνει μια αξιόλογη πορεία στο φετινό πρωτάθλημα. Καλές εντυπώσεις για την ομάδα του Α.Σ Λευκαδίων.