Διγενής Λακκώματος-Καμπανιακός 1-1 ~ KAMPANIASPORTS.GR-Ψηφιακή εφημερίδα Δήμου Δέλτα

Βάλτε εδώ την διαφήμισή σας

11 Απρ 2012

Διγενής Λακκώματος-Καμπανιακός 1-1

title=

Πήρε τον βαθμό τις ισοπαλίας πού ηθελε ο ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ αν και αν κρίνουμε απο την απόδοση των δύο ομάδων . αν κάποια ομάδα επρεπε να κερδίσει αυτή ηταν ο ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ. Η ομάδα του Γιάννη Τσάρτσαλη πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο.Μόλις στο 4΄ ενα πολύ καλό σούτ του ΣΚΟΡΔΑ απέκρουσε ο τερματοφύλακας Μπουρκας δύσκολα σε κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμεταλευτο.
Στό 23΄ανοιξε το σκόρ για την ομάδα τις χαλάστρας μετά απο ωραίο σουτ που επιχείρισε ο ΥΨΗΛΟΣ η μπάλλα...... κοντράρισε σε αμυντικούς τις τοπικής ομάδος ξαναγύρισε στον ΥΨΗΛΟ ο οποίος πλάσαρε ευστοχα και εδωσε το προβάδισμα στον καμπανιακο.Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου ο καμπανιακός θα μπορούσε να κάνει το 0 - 2 οταν το σούτ που επιχείρισε ο ΣΚΟΡΔΑΣ μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας .
Στό δεύτερο ημίχρονο και στο 57΄μετά απο εκτέλεση φάουλ ο ΔΑΛΚΙΔΗΣ διώχνει σε κόρνερ.
Στο 61 ηρθε η ισοφάριση για την γηπεδούχο ομάδα οταν μετά απο εκτέλεση κόρνερ και αδράνεια των αμυντικών του καμπανιακού ο Παπαποστόλου στέλνει την μπάλλα στα δύχτια του Δαλκίδη.
Και πάλι ο καμπανιακός θα μπορούσε να κλέψει την νίκη αν ο ΥΨΗΛΟΣ ηταν πιο τυχερός και το δυνατό σουτ του δεν πήγαινε λίγο αουτ .Την επόμενη αγωνιστική ο καμπανιακός εχει ρεπό.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Μπούρκας, Τσιώνας, Τσακιρίδης, Κατσόγλου, Μπουλούμπασης (66' Σαρβανίδης), Γερομανώλης, Στασινόπουλος, Τσερκέζης (46' Δραγανίδης), Παπαποστόλου, Βιτλής, Γεωργιάδης (46' Γκατζογιάννης)
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Δαλκίδης, Γαβανάς, Γκόλτσης Κ., Σιούνης, Μεσιάρης, Καμπουρίδης (90' Κοσμίδης), Υψηλός (73' Παπαγαθονίκου), Κουκουλέκης, Τανούρκας, Σκόρδας, Δημητριάδης (86' Γκόλτσης Α.).